שיווק מרפאות בעידן החדש

על ההשפעות של חיפוש מידע רפואי באינטרנט ולמה רופאים צריכים להשתמש בזה.

פרסום

מהפכת המידע

אין שום דרך להפריז בגודל ההשפעה של מהפכת המידע. מהפכה זו, שבעיני רבים אף גדולה ומשמעותית יותר ממהפכת הדפוס, שינתה את העולם לחלוטין וממשיכה לשנות אותו מידי יום שעובר. קצת קשה להאמין אבל כמות התוכן הנוצר כיום ביומיים בלבד עולה על כל כמות התוכן שנוצר מתחילת האנושות ועד שנת 2003 (!). המשמעות בפועל היא שלאדם הפשוט יש גישה למקורות מידע אינסופיים ומכל תחום כפי שלא היה מעולם בעבר.

סוף עידן הרופא המקומי

ההשפעות של מהפכת המידע מרחיקות לכת ונוגעות לכל תחום מחיי היומיום. אחת ההשפעות בתחום הרפואה היא ההסתמכות על הרשת כמקור להשגת מידע רפואי. אם בעבר רופאים פרטיים בנו את בסיס הלקוחות שלהם בהסתמך על המיקום בו הם פעלו ובעיקר על  המלצות מפה לאוזן, הרי שכיום האדם הממוצע אינו מסתפק בהמלצה מחבר או ברופא המקומי אלא מחפש את המידע הרפואי, כולל בחינה של רופאים מטפלים, בגוגל.

 

שיווק מרפאות

 

מידע רפואי באינטרנט – זמן להתקדם בשיווק המרפאה או להישאר מאחור

אפשר כמובן להתווכח על היתרונות והחסרונות שבתופעה זו אולם בשורה התחתונה למטופלים יש כיום גישה למידע רפואי באינטרנט שבעבר לא היה קיים מבחינתם וכתוצאה מכך יותר חופש לקבל החלטה מושכלת ועצמאית בבחירת המרפאה בה יטופלו. זה המצב כיום והוא לעולם לא יחזור למה שהיה. כעת רופאים מוצאים עצמם בצומת דרכים; הם יכולים להחליט להתעלם מהמציאות הנוכחית ולהמשיך בדרך הישנה או שהם מתאימים את עצמם למצב החדש ועוברים לשיווק המרפאה שלהם על גבי הרשת.

איך בונים שיווק מרפאה ברשת כמו שצריך?

תחום שיווק וניהול מרפאות דורש הבנה ושליטה של כמה עולמות במקביל – עולמות הדיגיטל, עולמות הסושיאל וכן עולמות בירוקרטיים חוקתיים משפטיים. כמשרד פרסום המתמחה בפרסום ושיווק מרפאות כבר מעל לעשור, אספנו לאורך השנים ידע ונסיון בתחום וכעת נחלוק איתכם כמה עקרונות חשובים ביותר מתחום הפרסום הרפואי.

1. ודאו שאתם מודעים להגבלות החוקיות הקיימות לגבי פרסום שירותים רפואיים:

שימו לב שפרסום רפואי דורש ידע מוקדם והבנה בחוק הישראלי. הסבך החוקתי משתנה מתחום לתחום ומגביל את הפרסום הרפואי ברוזולוציות גבוהות ביותר ולחריגה ממנו יכולות להיות תוצאות משמעותיות קשות. לדוגמא, בשיווק מרפאות שיניים קיים איסור גורף להראות מטופלים, גם כאלה שהסכימו לכך. אפילו בחירת מילים פשוטה שנראית לכאורה חסרת משמעות, יכולה להתפרש כהבטחה לתוצאות רפואיות וכעברה על החוק ולהוביל אף לשלילת רשיון המרפאה לתקופות משתנות. ודאו אם כן שלמשרד הפרסום שבחרתם יש את הנסיון הרלוונטי ואת הידע המתאים בפרסום רפואי כדי למנוע מצבים אלו.

 

via GIPHY

 

2. פרסום המרפאה שלכם חייב להיות מבוסס מובייל

גם אם כבר יש לכם אתר המפרסם את המרפאה שלכם כדאי מאד שהוא יהיה מעוצב מתוך חשיבה על חווית גלישה באמצעות טלפון נייד. כיום, הרוב מכריע של הגלישה ברשת מתקיים באמצעות הטלפונים הניידים ולא דרך המחשב, כפי שאולי התרגלנו לחשוב. המעבר לגלישה באמצעות הנייד מחייב חשיבה מחדש על עיצוב אתרים ופרסומות והתאמה שלהם לגודל ולצורה של המסך הקטן. זכרו שלקוח פונטנציאלי שייכנס לאתר שלכם דרך הנייד ויתקל בחווית גלישה שאינה אופטימלית, לא יבזבז הרבה זמן ומהר מאד יעבור לתוצאה הבאה.

 3.  תכננו את הפרסום שלכם מראש – השתמשו בתוכנה לניהול מרפאה

לפרסום מרפאה נכון יש פוטנציאל כלכלי רב ולכן על רופאים לחשוב מחדש על דרך ניהול המרפאה שלהם ולייעד מראש תקציב שיוקדש לפרסום שלה. כיום יש פתרונות רבים שנועדו לסייע לרופאים בניהול המרפאה ביניהם תוכנות ייעודיות. כאשר תשתמשו בתוכנה לניהול מרפאה בצורה הנכונה תוכלו להקדיש מראש תקציב ייעודי אך ורק לפרסום המרפאה ובכלל, כדאי להתרגל כבר להסתכל על ניהול המרפאה שלכם גם בראיה פרסומית. אם תחשבו מראש גם על תחומים שאינם בהכרח רפואיים, כמו שיווק ופרסום, זה עתיד להשתלם לכם.

 

4. יש פתרונות דיגיטליים מתקדמים יותר מהרשתות החברתיות – השתמשו בהם

הרשתות החברתיות הפכו כבר מזמן לכלי דרכו מרפאות מפרסמות את עצמו. נוכחות ברשתות החברתיות אכן חשובה מאד ליצירת קשר עם לקוחות ואין להזניח אותה, אולם יש כיום פלטפורמות נוספות לקידום מרפאות שאתם לא בהכרח מודעים אליהן ושיכולות להעניק תוצאות מעולות. שימו לב שאתם בוחרים משרד פרסום שיוכל להעניק לכם פתרונות דיגיטליים מתקדמים יותר מהרשתות החברתיות. אאוטבריין, טאבולה, לינקאדין ועוד – אלו אפשרויות פרסום דיגיטליות בעלות פוטנציאל המרה רחב, שלא כל משרדי הפרסום מתעסקים איתם וחבל מאד שלא להשתמש בהן.

 

5. הכינו את המרפאה שלכם לקליטת פניות

השיווק והפרסום הדיגיטלי שלכם נועד להביא לכם פניות של לקוחות פוטנציאליים או בעגה המקצועית – ליד. מרגע שקיבלתם פניה, בין אם היא באמצעות הרשת או דרך הטלפון, חשוב מאד להכין מראש מערך ניהול לקוחות שיוכל להביא את הליד לידי מימוש. ודאו שלמרפאה שלכם יש את היכולת לחזור אל לקוחות פוטנציאליים בזמן ולהוביל אותם לפתרון טיפולי. אם תאבדו את הפניות שלכם, כל מאמץ שיווק המרפאה שלכם יהיה לשווא.

 

via GIPHY

 

לסיום, אופציות הפרסום העומדות בפני כל מרפאה הם כיום רבות ומגוונות. עם זאת, יש ערך ענק בעבודה מול משרד שמתמחה דווקא בעולם הפרסום והשיווק הרפואי ושיש לו את הידע והניסיון בתחום.
לאחר מעל לעשור של התמקצעות בתחום ואף הפיכה של מרפאות קטנות לרשתות כלל ארציות אנו יכולים להמליץ לכם – השאירו פרטים להיכרות ואנחנו כבר נראה לכם לאן המרפאה שלכם יכולה להגיע.

בא לכם קמפיין אצלנו? רק להשאיר פרטים פה

פרינט מודעה לעיתון פרסום בעיתון משרד פרסום אהוי קריאייטיב ברק אובמה

מודעה עם שיניים

איך רופא שיניים ישראלי מקבל פרסום עולמי? הכל התחיל באובמה.

תנו לי עוד
לבלוט ביוטיוב

פרסום ביוטיוב ואיך להתמודד עם הכפתור "דלג מודעה"

בואו נבין כיצד מתמודדים עם כפתור הדילוג ואיך אפשר ליצור מודעת וידאו ביוטיוב שתשאיר רושם ראשוני שבלתי אפשרי להתעלם ממנו.

תנו לי עוד

קידום אתרים בגוגל – טרנדים ומגמות לשנת 2020

בשנים האחרונות קידום אתרים בגוגל הפך לתחום דינמי עם טרנדים ומגמות שמשתנים משנה לשנה. מה מקדמי אתרים צריכים לדעת כדי להישאר רלוונטיים ב-2020?

תנו לי עוד