3 כוכבי מישלן לאחת מתחבולות השיווק הכי טובות בהיסטורית הפרסום

על צמיגים וכוכבים

פרסום

רעיון שיווקי שמסתכם בשלושה כוכבים

⭐️⭐️⭐️

כל חובב קולינריה גבוהה מכיר את תו האיכות הבינלאומי שניתן למסעדות ברחבי העולם- כוכבי מישלן. הדירוג המקובל והנחשק על ידי מסעדנים ושפים התחיל בכלל כרעיון שיווקי מבריק של יצרנית הצמיגים, מישלן.

כדי לקדם את מכירותיה חברת מישלן המציאה את מדריך מישלן האדום בשנת 1900, שתואר במבוא שלו "כאוצר של ידע מעשי לבעלי רכב… על מקומות שבהם ניתן לרכוש חלפים לרכב או לתקנו ולאתר מקומות לסעוד וללון בהם"
בתקופה בה אין אינטרנט, מדריך כזה בהחלט יכול להיות מועיל.

באותה שנה חולקו בחינם בתחנות דלק ומוסכים כ- 35,000 עותקים של המדריך האדום שסקר את כל המקומות ששווה לבקר בהם בצרפת. בכל שנה מספר עותקי המדריך הוגדל ועוד אנשים נחשפו אליו.
ב- 1911 המדריך האדום התרחב אל מחוץ לגבולותיה של צרפת והוקדש כולו לסקירת המקומות באנגליה, אבל התפנית האמיתית הגיעה רק ב-1919 בעקבות פרץ עצבים רגעי.

רעיון שיווקי טעים

כשראש שיווקי פוגש בהזדמנות גדולה

אנדרי מישלן, אחד מבעלי חברת מישלן הגיע לביקור במוסך אקראי בו הוא ראה שהמדריך שלו משמש כתומך לאחד מרגלי השולחן.
מההוצאה הבאה של המדריך בשנת 1920 נמכר כל עותק ב-7 פרנקים וגויס צוות מבקרי מסעדות שביצעו ביקורת אנונימית במסעדות ודירגו אותן.
ופה, ברגע הקפיצה מהחובבנות למקצוענות קרה המהפך הגדול.

החל משנת 1926 המדריך התחיל גם לדרג את המסעדות הנבחרות בכוכבים ובכך יצר היררכיה אמיתית ונשאפת גם למסעדות אבל גם לקהל הקוראים.
ההתמדה בעדכון הביקורות במדריך והערך המוסף שהתקבל ממנו לציבור גרם להילה וציפייה מאוד גדולה סביבו.
ככל ששמו של המדריך התחזק והביקוש שלו עלה, בוצעו שדרוגים שהבדילו אותו ממדריכים אחרים ושמרו עליו בפסגה. אחד מהם היה הכשרה מקצועית מקיפה וקפדנית של כל עורך, פקח ומבקר מסעדה שלקח חלק ביצירת המדריך.

עד היום שמו של המדריך הולך לפניו. כל מסעדה חושקת בתואר "מסעדת שלושה כוכבים" וכל אדם שרוצה להבטיח שמיטב כספו יושקע במקום הנכון, עושה בדיקה מהירה במדריך המסעדות המהימן של צמיגי מישלן.
המצב הגיע לכדי כך שמסעדות שואפות להגיע היום בכלל לכוכב מישלן אחד ואם הן מצליחות הן מתהדרות בו כחותמת האיכות הגבוהה ביותר.

רעיון שיווקי

בא לכם קמפיין אצלנו? רק להשאיר פרטים פה

  הכנה לדפוס

  סייב ושכחנו. איך עושים הכנה לדפוס בצורה נכונה?

  על המסך זה נראה שלמות! בא לך לנשק את עצמך מגאווה. הכל יושב בול על המילימטר, הגוון צבעים מדויק, ריח האושר באוויר ואז זה מכה בך כבאסה ביום מדהים- התוצר חוזר מהדפוס וכל המשרד על הרגליים.

  תנו לי עוד
  לבלוט ביוטיוב

  פרסום ביוטיוב ואיך להתמודד עם הכפתור "דלג מודעה"

  בואו נבין כיצד מתמודדים עם כפתור הדילוג ואיך אפשר ליצור מודעת וידאו ביוטיוב שתשאיר רושם ראשוני שבלתי אפשרי להתעלם ממנו.

  תנו לי עוד

  תהליך מיתוג חכם – צריבת הדימוי בתודעה הציבורית

  לפני שנתחיל – תרגיל קטן. נכון, יש הרבה ציפורים בשמיים - אבל אם נגיד לכם לדמיין דמות של ציפור לבנה על רקע תכלת, סביר להניח שבראש שלכם צץ פתאום הלוגו של טוויטר. נכון?

  תנו לי עוד